Na této stránce se budu snažit povídat o lodích, na ktrých jsem plul nebo o těch na kterých chci plout. Časem by zde měl být katalog mých oblíbených lodí.

Začneme sezónou 2007. Tato sezóna se jeví být ve znamení lodí Bavaria. O těchto lodích jsem si před pěti lety myslel, že jsou nedostupné. Na počátku tohoto tisíciletí stály lodě Bavaria (jejich půjčení) asi o 20% víc než lodě jiných značek. Dnes loděnice Bavaria zahlcují trh údajně největší produkcí; ročně se v Evropě prodává několik tisíc lodí Bavaria. Při této produkci cena lodí klesla na úroveň konkurenčních značek. Značka Bavaria stále představuje vysokou úrověň zpracování, cit pro detail. V tomto je podobná značce Mercedes mezi automobily.

V roce 2007 jsme jezdili na Bavariiích 44. Tato loď se stala standardem i pro dalšní léta. Na předešlém odkazu se některým kamarádům jeví obrázky příliš malé. Hledal jsem proto větší obrázky. Zatím jsem našel pouze dispozici uspořádání podpalubí. Jedná se novější typ Bavaria 44 Holiday.

Do Řecka v roce 2008 zkoušíme větší variantu, a to Bavarii 46. Pouhých 45 centimetrů délky a 10 cm šířky navíc proti Bavarii 44 dělá divy. Opticky je loď výrazně větší. Vše je plně využito ve prospěch pohodlí posádky. V kajutách je opticky prostoru mnohem více, mezi kuchyní a salonem se v pohodě prochází do předních traktů lodě.