Sezóna 2007 byla ve znamení změny lodí a partnerů.

                                                                                                                                                                                           Aktualizace 28.listopadu 2007

 

Rok 2007 znamenal zásadní změnu. Lodě Alfa yacht clubu nám byly malé. Proto jsem hledal lodě 44 až 50 stop (14 – 15,5 metrů dlouhé). Navíc jsem využil možnosti realizovat další sen. Tímto snem byly lodě Bavaria, které se v roce 2002 jevily nedostupné. Obojí se povedlo. Sezónu jsem odjezdil na lodích Bavaria 44. Ukázelo se taky, že vybrané chorvatské společnosti poskytují služby na vyšší úrovni než první a jediná plně česká charterová společnost.


Uskutečnili následující plavby:


·        5. až 11. května - opět jsem byl pozván na závody. Tentokrát to byla Euroregata. Naše účast v Euroregatě byla skrečována týden před začátkem. Nebude třetí zářez do závodnické pažby... Sezóna nezačíná nejšťastněji.


·        19. května až 2. června - manažerské plavby ze Sukošanu na sever. Na tento termín byl požadavek na větší loď. Protože zatímní operátor Alfa yacht Club takové lodě nemá, zkoušeli jsme nového operátora. Na výstavě BOAT 2006 jsem vybral loď Bavaria 44 za výhodných podmínek. Volba byla dobrá. Chorvatská společnost Adriatic Charter se ukázala v nejlepší kvalitě. První týden byla posádka maximálně pohodová. Plavba byla klidná. Posádka ve druhém týdnu byla akčnější a plavba měla některé adrenalinové okamžiky.


·        15. až 29. září - V tomto termínu absolvujeme dvě plavby opět na lodi Bavaria 44.
Startovací a cílové místo tentokrát je Biograd na Moru. První týden byla rodinná posádka a zamířili jsme na sever. Dopluli jsme na Rab a Krk. Užili jsme si hodně větru. V úterý a ve středu rychlost větru přesahovala 30 uzlů (na větroměru byla zahlédnuta i číslice 50) a tak jsme omezili přesuny na nezbytné minimum na motor. Asi 3 hodiny každý den jsme využili k přesunu na další nové místo. Čtvrtek a pátek už byl zase normální. Ve druhém týdnu si užíváme flautový yachting (ve slabém větru). Pepa má zkušenosti z českých malých plachetnic, tak se vzájemně učíme. Byla to maximálně pohodová plavba. Na moři jsme byli nejrychlejší loď na plachtách až do okamžiku, kdy nám praskla kladka napínání kikingu. Jeli jsme na jih, kde se měl ve středu objevit vítr. Předpoklad vyšel. Od úterka jsme si užívali i refování plachet. Dostali jsme na Vis, Hvar i k nostalgické vzpomínce na Rogoznici.

Zpět na aktuality