Sezóna 2008 již skončila

                                                                                                                                                                                          

V roce 2008 jsme absolvovali následující plavby:


·        31. května až 7. června – do plánu na rok 2008 zásadně zasáhly změny v manažerské posádce. Tato skvělá parta se rozhodla sezónu 2008 vynechat. Musel jsem odřeknout již zamluvenou loď Bavaria 50. Popluli jsme opět na klasice roku 2007, a to Bavarii 44. Společnost Adriatic Charter má jméno špičkové půjčovny. Rovněž naše zkušenosti byly hodnoceny vysoce kladně. Pro rok 2008 zkoušíme jejich druhou základnu, novou marinu Kaštelu, která je v blízkosti letiště Split .  
Posádka se formovala z pražských námořníků, které doplnil Jarda inspektor z loňské manažerské posádky. Půjčili jsme spinakr, se kterým jsme trénovali v příznivém  větru v okolí ostrova Korčula. Dopluli jsme k ostrovu Palagruža, který je nejzápadnější výspou jižní Dalmácie. Vzdálenost do italského Gargana je zde kratší než k chorvatské pevnině….

 


·        30. srpna až 13. září – poznáváme nové oblasti. Tentokrát jsme se pustili do Řecka. Našli jsme s kolegou Morávkem v Athénách loď Bavaria 46 za srovnatelných podmínek jako Bavaria 44. Podle referencí patří půjčovna Kavas k těm spolehlivým. Plavba byla pojata jako rodinná plavba zkušených námořníků. Cílem bylo navštívit kouzelný ostrov Santorini, který je téměř u břehů Kréty. Obraz půjčovny Kavas  a lodě KOS 46,1 zůstal daleko za očekáváním. Závěrečný pocit takový, že tato loď je zařazena do kategorie, kdy je třeba s minimálními náklady dosahovat slušných zisků. Ani majitel nepřesvědčil o tom, že není zlatokop, ale slušný seriózní podnikatel. Tak nám přibyla do seznamu další společnost, se kterou již příště nepojedeme.

 


·        27. září až 4. října – opět se vracíme do Chorvatské mariny KaštelaAdriatic Charter, tentokrát opět na loď Bavaria 44.
Složení posádky dostalo na poslední chvíli určitou turbulenci. Konečné složení ze zkušených ostravských námořníků doplnili někteří nováčci. Pozdní termín měl vytvořit podmínky pro sportovnější výkony. Realita byla jiná. Počasí si s námi zahrálo. Sluníčka a tepla jsme moc neužili. Za větrem Neptun šetřil. Vyšla z toho pohodová flautová plavba. Procvičili jsme si plachtění ve slabém větru. Někdy v kombinaci s nepřiměřeně velkými vlnami, které zůstaly po předchozích větrech. Výjimečně foukalo tentokrát v noci.

Zpět na aktuality