Poslední  aktualizace 24. června až 5. července 2010

 

Sezóna 2010

Pro sezónu 2010 zatím nestíhám aktualizovat webové stránky. Zatím odkaz na expedici do exotiky:

26.6. až 3.7.2010 – Posádka sestavovaná Vláďou Matějovským z pražských zkušených námořníků se rozhodla „Dost bylo Chorvatska“. Vláďa vybral dosud neznámou destinaci – ostrov Lanzarote, jeden z hlavních Kanárských ostrovů. Kliknutím na datum můžete číst průběžně aktualizovaný lodní deník

 

Sezóna 2009

V roce 2009 realizujeme následující akce (podrobnější informace získáte kliknutím na datum plavby):


·        6. až 13. června – Posádka na tuto plavbu je složena již před vánocemi 2008. Tvoří ji zkušení námořníci z Prahy kolem Vládi Matějovského. Objednáváme loď Bavaria 46. Již roce 2008 jsme chtěli přeplout Jadran do Itálie. Oblíbená společnost Adriatic Charter však nemá pro žádnou loď vyřízeno pojištění pro mezinárodní vody. V roce 2009 zkoušíme další novou společnost. Tentokrát to je přímo firma provozující jednu z nejnovějších velkých marin, a to marinu Hramina ve městě Murter na stejnojmenném ostrově. Na poslední chvíli vypadávají z posádky 2 zkušení námořníci, jsou však nahrazeni novými tvářemi. Chtěli jsme do Itálie. Počásí však nepřálo, tak se po třech dnech změnil charakter plavby na rekreační. Cvičili jsme také se spinakrem.


·        5. až 12. září – Plavbu iniciovali námořníci z Ostravy. Posádka bude doplněna námořníky z Blanska. Vzhledem k účasti zkušených námořníků a také nováčků, bude pravděpodobně charakter plavby relativně pohodový, ale předpokládám zájem o trochu adrenalinu a trochu výkonu. Vezmeme i spinakr. K 14. červnu je nás sedm. Mohli bychom vzít osmého námořníka, záležet bude na tom, jak se podaří vyřešit dopravu. Osmého námořníka jsme nesehnali, takže jsem vyměnil loď za menší, a to Bavarii 36. Menší loď má menší spinakr, takže předpokládám více plavby se spinakrem.


·        12. až 26. září – v rámci zvyšování kvalifikace jsem se přihlásil na přeplavbu organizovanou firmou Navigatour. Plavba byla plánována z Murteru na stejných lodích Bavaria 46, které jsem testoval již v červnu. Během čtrnácti dní jsme měli přeplout do Itálie, podél Itálie na jih, pak přeplout Jadran do Řecka, zřejmě na Corfu, mimo Albánské teritoriální vody se vrátit kolem Černé Hory zpět do chorvatského Murteru. Zároveň to měla být zápočtová plavba nutná pro získání české kvalifikace „B“. Přestože to vypadalo na flotilu asi tří lodí, nakonec se nepodařilo sestavit ani jednu posádku, takže plavba bula zrušena..


Odkazy na starší roky:    rok 2008    rok 2007    rok 2006